Szczęśliwy ludu Marchii ! Mężni Panowie, Piękne Panie !
Z rozkazania Jego Cesarskiej Mości a także kierując się odwiecznymi zwyczajami i zdrowym rozsądkiem pragnę obwieścić wszystkim którzy czytać umieją a także prosić ich aby innym prostym ludziom wieść ową dalej przekazali iż na dzień 16 miesiąca April roku Pańskiego MMV obwołano Dzień Zaciągu, który to jak świat światem sezon bitew, wojen pijatyk i swawoli oraz innych radosnych chwil nam rozpoczyna.

Aby tez wszystkim wiadomym było jak i co należy zrobić aby święta tego nie opuścić niżej spisujemy i do wiadomości publicznej ogłaszamy:
Dzień Zaciągu w szeregi przesławnej Kompanii "Landsberg" ogłaszamy na 16 April MMV a rozpocznie się on odczytaniem Listu od JCM do wszystkich obywateli Marchii, nie później niż we dwa pacierze po Aniele Pańskim i trwał będzie do ostatniego stojącego o własnych siłach...

A teraz nieco szczegółów
Spotkanie odbędzie się tak jak i w roku zeszłym na Zamku w Międzyrzeczu. Prosimy o przywiezienie możliwie pełnego ekwipunku obozowego a także sprzętu.
Elementem obowiązkowym będzie na pewno musztra Oddziału Doborowej Piechoty Landsberskiej a także pokaz zmiany warty w wykonaniu przesławnej Landsberskiej Straży Obozowej.
Dodatkowo dla chętnych małe potyczki oraz pierwszy w tym sezonie turniej łuczniczy w którym nagrodą jest uścisk dłoni Hauptmana i możliwość dania mu siarczystego całusa ;-) (tfu tfu tfu)

Przewidujemy także projekcję filmów oraz zdjęć z lat poprzednich a także zabawy przy muzyce.
Całość okraszona zostanie wyżerką oraz zakończona tradycyjnym toastem.

Na miejscu jak co roku rozstawiony będzie Punkt Werbunkowy Kompanii "Landsberg" gdzie wypłacony zostanie żołd na poczet roku MMV.
Stawki po uwzględnieniu zmiany kursu złota oraz według najnowszego zarządzenia Margrabiego wynoszą:
Dla oficerów: - 20 Marek
Dla Chorążego - 15 Marek
Dla Żołnierzy - 6 Marek
Rekruci dostają po 3 Marki zadatku i 2 kolejne jeśli przeżyją pierwszy rok.

Kompania "Landsberg" poszukuje na miejsce szczezłych w roku zeszłym :

- medyka z doświadczeniem
- pisarza umiejącego pisać i liczyć

Po zakończeniu spisu obwieści się wszem i wobec z imienia i herbu oficerów i chorążego Kompanii


Oczekiwania wobec przybywających

W związku z faktem że chcemy aby impreza wypadła sympatycznie prosimy aby każdy przybył z odzieniem stosownym do rangi wydarzenia.
Aktywnych bojowo landsberczyków obowiązuje minimum kostiumowe i sprzętowe (jeśli chcą powalczyć). Wobec landsberczyków weteranów nie mamy już tak wygórowanych oczekiwań, jednakże jeśli wygrzebią gdzieś jeszcze swoje mroczne tuniki to proszę bardzo - przymkniemy oko. Jeśli przyjadą w cywilkach to tez dobrze.

Aktywni bojowo Landsberczycy mają stawić się w odzieniu stosownym do imprezy, Landsberczanki także . Osoby pragnące wstąpić w szeregi Kompanii proszone są o przybycie w tym i z tym czym obecnie dysponują .

Idąc za przykładem zeszłorocznej imprezy doszliśmy do wniosku ze najlepszym rozwiązaniem będzie zrzuta na żarcie i browar (także wino) czyli prosimy zainteresowanych przybyciem o primo: potwierdzenie faktu secundo wniesienie opłaty w wysokości 15 PLN na wskazane konto

Dalsza część programu uzależniona od pomysłów przybyłych i chęci .
Prosimy Wszystkich w imieniu JCM i JE Margrabiego o poinformowanie o owym wydarzeniu wszystkich dawnych kompanionów którzy chcieliby przypomnieć sobie dawne czasy nie koniecznie wiążąc to z koniecznością rewerbunku w szeregi.

Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować na adres email : dwinnicki1@wp.pl lub na GG1250110